27 lipca 2015

Dług - Rozdział 2

Zapraszam na drugi rozdział.
 
Dziękuję też za  komentarze. :)

Przypominam również, jeżeli ktoś nie wie o sprzedarzy mojego ebooka. Klikajcie tutaj lub okładkę po lewej.

Zapraszam na rozdział. :)– Alec, co sądzisz o tej sukience? Ładna jest, prawda?
Alec zerknął na strój, który przymierzała Darlin, odwieczna przyjaciółka od serca. Znał ją od przedszkola i jak uczepiła się go dwadzieścia lat temu, tak do tej pory nie mógł się jej pozbyć. Ta kobieta to wiecznie przyklejony do niego przysłowiowy rzep, nękający go przeważnie wtedy, kiedy potrzebował chwili samotności. Zielony idealnie pasował do jej cery i oczu, ale falbany zdobiące dół ubrania oraz rękawy, poszerzały i tak już okrągłą figurę Darlin Stark.
– Tamta była lepsza. W tej wyglądasz tak, jakby przybyło ci dwadzieścia kilogramów. – Uchylił się, kiedy kobieta próbowała uderzyć go w głowę.
– Nie jestem gruba. Mam takie ciało, że gdy się za nie złapie, to można je poczuć. Nie to co te szkielety. – Zerknęła na grupę dziewczyn oglądających wiszące na wieszakach bluzki. – Facet będzie miał po takich siniaki, nie powiem, w których miejscach.
– Tamta jednak była lepsza. – Nie miał nic więcej do powiedzenia. Zgodził się pomóc przyjaciółce w wyborze sukienki, wiedząc, jaka to będzie męczarnia, ale nie miał zamiaru spędzić w sklepie dłużej niż godzinę. Darlin przymierzała chyba już z dziesiątą kreację i ciągle jej coś nie pasowało. Z kolei te, które jemu się podobały i przyjaciółka naprawdę świetnie w nich wyglądała, jej nie odpowiadały, chociaż nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie „dlaczego?”. – Może kup różową.
– Różowy? Oszalałeś? Fuj. Kochanie, ja mam tu poważny problem, a ty mi wyskakujesz z czymś takim. Nie znoszę różowego. – Wzdrygnęła się i przeszła do przymierzalni.
Chciałbym mieć tylko takie problemy, dumał Alec. Przez ostatni tydzień łamał sobie głowę, co miał z tym wszystkim zrobić. Jak powiedzieć rodzinie, że jutro bierze ślub lub w jaki sposób, w ciągu dwudziestu czterech godzin, znaleźć wyjście z tej trudnej sytuacji? Na przestrzeni tych kilku dni Latimer dzwonił do niego tylko raz, prosząc go o kilka dokumentów potrzebnych do ślubu i o wyniki badań.
W odpowiednim czasie przysłał nawet posłańca, żeby odebrał papiery, a także dostarczył te, które on miał otrzymać. Dobrze się składało, bo Alec na razie nie zamierzał widzieć się z tym przebiegłym osobnikiem, którego oczy hipnotyzowały człowieka, wydzierając z niego duszę. Miał zostać poślubiony temu mężczyźnie i spędzić z Latimerem cały rok, a co najgorsze – to musiał się z nim kochać, a sama myśl o tym przyprawiała Aleca o dreszcze spowodowane zarówno lękiem, jak i podekscytowaniem. Czasami nie potrafił rozróżnić tych przyjemnych od tych napędzanych strachem. Bał się nocy poślubnej jak panienka swojego pierwszego razu. W sumie to będzie jego pierwszy raz, tak jakby, dlatego tym bardziej obawa wpełzała do jego duszy. Jeszcze przedwczoraj miał nadzieję, że coś się stanie, może ojciec jakimś cudem spłaci część długu, wygrywając w tym swoim kasynie. Niestety, jedyne, do czego mężczyzna był zdolny, to picie alkoholu kieliszek za kieliszkiem, niczym spragniony pustelnik łapczywie pijący z jedynego w okolicy źródła.  Widząc go wczorajszego wieczoru, jego chorobliwą bladość, ciemne półkola pod oczami i pustkę w oczach, nadzieja ulotniła się. Zdał sobie sprawę, że to on musi ratować rodzinę i dom należący do nich od lat, tylko kto uratuje jego? Naprawdę zdobędzie się na odwagę, żeby jutro powiedzieć „tak” i oddać swoje ciało temu człowiekowi? Nie ulegało wątpliwości, że Morgan Latimer był przystojnym, elektryzującym mężczyzną, na widok, którego nawet zatwardziałym i świętym osobom odebrałoby oddech. Myśl, że pozwoli mu się całować, dotykać i pieścić ciało, sprawiała, że zasychało mu w ustach. A co, jeżeli Morgan po prostu go sobie weźmie, nie troszcząc się o niego? Panika ponownie przepełniła jego serce, ale natychmiast odrzucił obawy. Latimer tak na niego patrzył, że na pewno nie odmówi sobie rozkoszy delektowania się jego ciałem, a może i jemu udzieli się jakaś przyjemność? Od lat nie był zwolennikiem seksu, bo po nieudanej próbie pierwszego razu – chociaż próbą nie mógł tego nazwać, ponieważ on nie chciał robić niczego więcej, poza pieszczotami – kolejnej nie próbował. Spotykał się z kilkoma chłopakami, ale ci widząc, że nie dostaną tego, czego chcieli, zostawiali go. Teraz miał oddać swoje ciało innemu mężczyźnie bez udziału uczuć i pozwolić mu na wszystko, czego zechce, a może chcieć wiele, sądząc po osobowości tego człowieka. Na samą myśl zrobiło mu się gorąco i od razu zimno. Co dla niego oznaczać będzie seks z Morganem Latimerem i czy też będzie miał z tego jakąś przyjemność okaże się już jutro w nocy.
Wyczuwając przy sobie czyjąś obecność, powrócił z czeluści myśli. Darlin machała mu ręką przed nosem.
– Ziemia do Aleca.
– Już wylądowałem, czego chcesz? – burknął, czując, że policzki palą go z zażenowania.
– Nie wiem, o czym myślałeś, ale wyglądasz tak, jakby to były naprawdę przyjemne myśli.
– Za dużo sobie wyobrażasz. To… – Najwyższy czas, żeby w końcu powiedział jej, co musi zrobić dla ratowania rodziny. – Muszę z tobą porozmawiać.
– W porządku. Wybrałam już, co trzeba. Muszę tylko zapłacić i możemy pogadać w tej lodziarni obok.
– Dobra. – Wolałby porozmawiać z nią bez świadków, ale istniała szansa na to, że będąc w tłumie przyjaciółka nie urządzi sceny.

*

Darlin wpatrywała się w niego niczym w ufoludka, zapominając o pucharku roztapiających się lodów waniliowo czekoladowych i łyżeczce uniesionej w kierunku jej ust. Zamrugała szybko powiekami. Od kilkunastu sekund to był jej jedyny ruch, który dostrzegł Alec. Wszystko jej wyznał łącznie z tym, że Latimer oczekuje od niego stosunków seksualnych.
– Ocipiałeś do reszty?! – krzyknęła niespodziewanie kobieta, ściągając na nich wzrok pozostałych klientów lodziarni. Wrzuciła do pucharka łyżeczkę w zawartością i pochyliwszy się ku przyjacielowi, zapytała: – Jesteś zdrowy na umyśle, czy mam już dzwonić po panów z kaftanikiem?
– Darlin, wiem, co robię. To lepsze niż to, co nas czeka.
– Sprzedajesz się – szepnęła. – Ten Latimer wydaje mi się być śliskim typem, skoro wymyślił coś takiego. Po prostu chce cię przelecieć. Skąd masz pewność, że dotrzyma słowa?
– Ma swój honor.
Darlin prychnęła, odsuwając od siebie lody.
– Straciłam apetyt. Co ty robisz?
– Siedzę? No już, nie przewracaj tak oczami, tylko mnie zrozum. Nie mam wyjścia. – Sam przesunął swój pucharek na środek stolika. Odechciało mu się wszystkiego. Darlin zawsze go popierała, rozumiała, ale sądząc po jej obecnym zachowaniu, tym razem nie powie, że dobrze robi, pomoże mu i tak dalej. Wpatrywała się w niego jak w idiotę, stukając palcami o blat stolika, a to dobrze nie wróżyło.
– Zawsze jest wyjście.
– Nie, kiedy trójka dzieci może zostać wyrzucona z rodzinnego domu. Dasz mi tyle pieniędzy, żebym jutro spłacił dług? Nie, bo nie masz. Ja też nie mam. Może gdybym dużo wcześniej dowiedział się o całej sprawie, to coś bym wykombinował, a na obecną chwilę nie mam wyjścia. Mogę być tylko zadowolony, że Morgan Latimer nie jest starym, łysym, grubym facetem śliniącym się na widok młodego chłopaka.
– Podoba ci się. – Wycelowała w niego palcem.
– Jest cholernie przystojny, pociągający i…
– Ha! Ale i tak nie pobłogosławię temu czemuś. Nie ma mowy, słoneczko. Powiedziałeś mu, że jesteś prawiczkiem? – Położyła łokcie na stole, dyskretnie rozglądając się, czy ktoś jej nie słyszy.
– Nie mam zamiaru mu tego mówić, zresztą tak naprawdę nie do końca jestem. Poza tym ślubu jeszcze nie było. – Zaczął bawić się rogiem obrusu, którym nakryto stolik.
– Powiedz mu. Skąd wiesz, jaki jest? Może lubi ostre zabawy, a jeśli wyjawisz mu prawdę, to istnieje szansa, że zajmie się tobą delikatnie. Powiedz mu też, dlaczego.
– Oszalałaś – naburmuszył się. – Nie mam zamiaru wyznawać mu moich najintymniejszych rzeczy i nie traktuj mnie jak delikatnego chłopaczynę, niepotrafiącego znieść chwili bólu. Jestem dorosłym facetem i możesz nie pochwalać tego, że nie mam zamiaru niczego mu o sobie mówić. Nie obchodzi mnie to. – Założył ręce na piersi, naburmuszony niczym dzieciak, patrząc na nią ze złością spod przymrużonych powiek.
– Będzie twoim mężem, czego też nie pochwalam, palancie – prychnęła, również się irytując. Jej przyjaciel zawsze był rozważnym, mądrym człowiekiem, a teraz postępuje bardzo głupio. Nie ważne, jaki ma powód.
– Zrobię to, co do mnie należy – powiedział, wyciągając portfel. – Chcę uratować moją rodzinę i nie interesuje mnie, co się ze mną stanie. – Rzucił pieniądze na stolik i wstał. – Jadę do domu. Powinienem porozmawiać z tatą.
– Powiesz mu?
– Chyba zrobię to po wszystkim. To będzie najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza widząc, jak ty na to zareagowałaś. Wolę, aby nie robił mi scen przed tym wszystkim, bo jeszcze bym stchórzył, a tego nie chcę. Zrobię to, co muszę. To tylko rok, dam radę i nie musisz tego akceptować, ale nie chcę, żebyś mnie potępiała za próbę pomocy rodzinie, bo wierz, mi, nie ma innego wyjścia.
Darlin podniosła się, zabierając z krzesła torebkę i torbę z zakupami. Podeszła do przyjaciela, przytulając go.
– Zawsze będę twoją przyjaciółką i gdybyś mnie potrzebował to dzwoń. – Odsunęła się. – O której jest jutro ten sławetny moment?
– O osiemnastej w domu Latimera. Raczej nie mogę nikogo zaprosić. Świadkiem ma być jakiś jego znajomy i ktoś jeszcze.
– Bogaty idiota, ale dobrze, że załatwi świadków, bo ja bym na pewno nim nie została, ani reszta naszych znajomych. Kiedy im powiesz?
– Po fakcie – odparł, odprowadzając ją do jej samochodu.

*

– Jesteś pewny, że chcesz to zrobić? – zapytał Rafe Caningham, śledząc swoimi czarnymi oczami przyjaciela, który robił mu drinka.
– W zupełności. Miałem inny plan, lecz ten… Hm. Połączyłem przyjemne z pożytecznym. – Morgan podał wieloletniemu przyjacielowi szklaneczkę whisky, po czym rozparł się wygodnie na kanapie w swoim gabinecie. – Szkoda, że go nie widziałeś. Chłopak jest wprost stworzony do seksu. – Swojemu przyjacielowi mógł powiedzieć wszystko. Rafe znał jego najskrytsze sekrety. Poznali się wiele lat temu na studiach, w trakcie bijatyki, do której wdał się Morgan, pomagając Brianowi Lockerby, który został napadnięty przez grupę dresiarzy. Tamtego dnia Rafe zauważył, jak czterech chłopaków chce skopać Morgana i młodszego od nich chłopaka, i bez namysłu ruszył im na ratunek. Później wiele razy opowiadał tę historię i chwalił się, jak dzielnie walczył, i że sportowe umiejętności bardzo mu wtedy pomogły. Od tamtej pory obaj stali się nierozłączni i przyjęli Briana do swojego grona. Morgan zanotował sobie w głowie, żeby się z nim skontaktować.
– To go weź do łóżka, a nie od razu chcesz poślubić. – Nie rozumiał Morgana. Dlaczego chce się związać z kimś, kogo nie znał? Zresztą śluby również go nie interesowały. Przecież mógł inaczej postąpić. Owszem, miał swoje plany, ale można je było zrealizować w różnoraki sposób, niekoniecznie biorąc do domu, jakiegoś chłopaczka.
– Łóżko? – Założył nogę na nogę, uśmiechając się wrednie. – To zdecydowanie za mało. Kochanek nie przeszkodziłby harpiom, a mój plan, tak dobrze tobie znany, będzie o wiele lepszy. Zdecydowanie chcę wziąć ślub z panem Aleciem Frostem. Zabawię się, załatwię przy tym to, na co czekam od dawna, a później rozwiodę się i wyrzucę młodego, ponętnego Frosta ze swojego życia. Wróci tam, gdzie jego miejsce, czyli do ojczulka hazardzisty i…
– Dobra, już dobra. – Rafe uniósł rękę do góry, znając doskonale dalszą część zdania. – Powiedzmy, że dobrze robisz, ale nie liczysz się z uczuciami tego chłopaka.
– Nic mnie one nie obchodzą. Pożądam go i jutrzejszej nocy będzie w moim łóżku. Dam mu wiele cielesnych rozkoszy i już żaden kochanek nie zaspokoi go do końca.
– Skromny jesteś. – Rafe uniósł brwi.
– Dobry jestem. – Sięgnął po swojego wcześniej zrobionego drinka. Przechylił szklaneczkę i delikatnie nią potrząsnął. Już jutro podpisze akt ślubu, a później będzie miał rok na nasycenie się cudownym mężem. 
– Znam ten twój błysk w oku. Nic nie jest w stanie odwieść cię od twoich planów.
Morgan uśmiechnął się tajemniczo. O tak, nic nie mogło odciągnąć go od tego chłopaka, a dzięki temu upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu.
– Nic, mój drogi przyjacielu.
Zastanawiał się, co Alec powie swojej rodzinie. Przecież tak nagle bierze ślub i to w dodatku z mężczyzną. Cóż, jego ojciec sam jest temu winien, bo to on wpakował rodzinę w kłopoty, a jego syn chce tylko pomóc. Ciekawe, co powiedziałby Alec, gdyby znał prawdę o swoim ojczulku i o wielu innych rzeczach. Może okaże swą wspaniałomyślność i pod koniec małżeństwa wyzna mu wszystko, a potem pan Frost będzie się tłumaczył przed synem. Z drugiej strony, on sam nie zamierzał tak długo czekać ze skończeniem swojego planu. Teraz po prostu się zabawi, a potem… To już będzie inna historia. Na razie chciał nasycić się ciałem Aleca. Na samą myśl o tym rosło w nim podniecenie, które kumulowało się od tygodnia. Gdyby nie te wszystkie formalności, wziąłby z nim ślub już następnego dnia. Niestety, musiał się wstrzymać, ale na szczęście już niedługo dostanie to, czego pragnął, a czekanie wzmagało apetyt.
– Jesteś pewny, że ten twój Alec Frost zjawi się jutro na ślubie? – zapytał Rafe, dopijając swojego drinka.
– Wie, że cena jest wysoka. Nie zrezygnuje. Ciekawi mnie tylko, co on w tej chwili robi. Może zamknął się w pokoju i płacze nad swoim losem?
– Albo obrzuca złego Latimera stekiem obraźliwych słów.
– Nie ważne. Tak czy owak jutro będzie mój – rzekł Morgan, przenosząc spojrzenie za okno. Za kilkanaście godzin zasmakuje w uroczym i podniecającym Alecu.
– Clarice zapłacze się na śmierć, po usłyszeniu szokujących nowin, że jej ulubieniec wziął ślub, a Rebeka wpadnie w furię.
– Nie żal mi tych harpii. Clarice sądzi, że kiedy ma prestiż, a jej tatuś pozycję w prokuraturze, to może wszystko. – Żadna z tych kobiet, które tylko czekały na jego oświadczyny, a nie miałby nawet podstaw do ożenku z nimi, nic nie robiła sobie z tego, że jest gejem. Chciały go nawrócić, rywalizując między sobą o to, która zdobędzie go, jako pierwsza. – Clarice niech zajmie się swoją fundacją, a Rebeka byłym mężem. Słyszałem, że chciał do niej wrócić. – Wstał i wziąwszy pustą szklankę przyjaciela, udał się do barku po nowe drinki. – Poza tym im nie chodzi o mnie, tylko o majątek Latimerów.
– Jesteś jedynym spadkobiercą – przypomniał mu Rafe, zapalając papierosa. – Chcą mieć dzieci, które oddziedziczą to wszystko i nazwisko.
– Ciekawe, kto zrobiłby im te dzieci. Na pewno nie ja. – Potrząsnął głową, odpędzając od siebie obrzydliwe myśli. Nie mógłby być z kobietą, tak jak wielu hetero mężczyzn nie wyobrażało sobie, żeby jakiś facet dotknął ich w jakikolwiek intymny sposób. Nalawszy whisky, wrócił do stolika. – W każdym razie jutro jest mój ślub, więc mam co świętować, a nie rozmyślać nad tym, co zrobią wiedźmy.
– Ten chłopak musi naprawdę być boski, skoro ty, wróg małżeństwa, zdecydowałeś się na coś takiego.
– Sam będziesz miał ochotę go przelecieć.
– Dziękuję, ale gustuję w płci pięknej. – Strzepnął popiół do popielniczki, po chwili ponownie zaciągając się papierosem.
– Wierz mi, płeć piękna, jak to mówisz, to przy nim kaszaloty.
– Myślisz nie tą częścią ciała, co trzeba, mój przyjacielu. Przekonamy się jutro.
Morgan już nic nie odpowiedział. Prawda, myślał swoim penisem, który budził się na każde wyobrażenie Aleca Frosta i niedługo spełni swoje wszystkie wizje erotyczne. Oblizał się na samą myśl o tym, zanim wlał sobie do gardła palący trunek.

*

W domu poza bliźniakami siedzącymi teraz nad pracą domową i ojcem nie zastał nikogo więcej. Tata powiedział, że mama wyszła ze swoją przyjaciółką na spotkanie pań z kółka krawieckiego, przy okazji zabierając najmłodszą pociechę rodziny. Rodzicielka uwielbiała robić różnego rodzaju robótki ręczne. Szyła lalki, torebki dla dziewczynek, ubrania, tworzyła etui na tablety, dziergała serwetki i wiele innych rzeczy, za które coś tam zarabiała, sprzedając je w Internecie z jego pomocą, ale majątku na tym z pewnością nie zbije. Przeklinał siebie, że dopiero teraz dostrzegał, jak wielkie kłopoty ma jego rodzina. Tata przez tak długi czas zwodził ich doskonałą grą aktorską, a on był zbyt ślepy, żeby mógł zauważyć to, w jak ciężkim położeniu się znaleźli.
Ojciec nie wyglądał najlepiej. Poszarzała cera, przekrwione oczy i zapach alkoholu jasno mówiły, w jakim mężczyzna jest stanie. Postawił przed nim kubek kawy i kazał wypić, po czym usiadł na swoim stałym miejscu przy kuchennym stole. Wsypał łyżeczkę cukru do swojej herbaty – wolał unikać kawy, bo i tak przez ostatnie noce nie mógł spać – i zamieszał powoli.
– Tato, musisz się leczyć – zaczął bez owijania w bawełnę. – Tak dłużej być nie może. Jesteś hazardzistą, popadasz w alkoholizm. Nie rozumiem, jak możesz sądzić, że alkohol rozwiąże twoje problemy. Przecież wiesz, że dług nie zniknie.
Andrew Frost przez chwilę patrzył na czarny napój, aby w końcu upić łyk, krzywiąc się przy tym.
– Co ma robić mężczyzna, gdy grozi mu ruina?
– Chcesz zapomnieć o kłopotach? Nie tędy droga. – Przesunął w stronę rodzica cukiernicę.
– A co ty możesz o tym wiedzieć?
– Chyba więcej niż ty. Na pewno nie zapijam problemów, udając w chwili totalnego zamroczenia, że nie istnieją. Rozmawiałem rano z mamą. Musisz coś z tym zrobić, a my ci pomożemy. Są ośrodki…
– Nie jestem chory, to tylko chwilowa niedyspozycja.
Alec zamknął oczy. Nie zmusi ojca do leczenia, jeśli ten tego nie zechce. Razem z mamą znaleźli dobry ośrodek utrzymujący się z datków charytatywnych i pomocy państwa, nie musieliby za nic płacić. Wystarczyłoby, żeby tata przyznał się do swoich nałogów i chciał podjąć leczenie. Bez tego nic nie mogli zrobić, a na razie nie było podstaw, żeby ubezwłasnowolnić rodzica. Co z tego, że z dnia na dzień jest coraz gorzej?
Bał się myśleć, co się stanie, kiedy on zamieszka w rezydencji Latimera, a mama i rodzeństwo zostaną tutaj. Na całe szczęście będą mieli dach nad głową i da mamie jakieś zarobione przez siebie pieniądze, bo na pewno nie zamierza zrezygnować z pracy. Zbyt ją lubił i dawała mu dużo satysfakcji. Może dla wielu praca, jako recepcjonista w hotelu, nie była czymś wymarzonym, ale on miał już tam swoją pozycję. Był zastępcą kierownika zmiany, a kiedy chodził na nocki, mógł zająć się tym, co lubił, czyli pisaniem książki. Czy będzie miał czas zająć się pisaniem w domu Latimera? Przez to wszystko od tygodnia nie ruszył dalej, zostawiając swoich bohaterów uwięzionych w górach.
– Tato, jesteś chory, ale nie potrafisz się do tego przyznać. Masz pięćdziesiąt lat i pewne rzeczy powinieneś rozumieć. Tato, masz pięcioletnią córkę. Pomyśl o niej.
– Nie jestem chory. Jeżeli ktoś tu miałby być chory, to ty. – Andrew w końcu spojrzał na najstarszego syna, tak podobnego do swojej matki.
– Nie zaczynaj znowu, bo wiem, że tak nie myślisz. – Ujawnił się rodzicom, mając siedemnaście lat. Mama z trudem to zaakceptowała, ale to właśnie tata pierwszy wyciągnął do niego rękę, chociaż też nie przyszło mu to łatwo. Dlatego teraz doskonale znał powód słów ojca. – Nie pozwolę ci odwrócić kota ogonem. Nie uderzysz mnie tam, gdzie sądzisz, że zaboli, bo taki nie jesteś.
– Alec, zrozum, że wstyd mi przed całą rodziną za to, co zrobiłem i robię, jednak nie namówicie mnie, abym poszedł się leczyć. Będę chciał, przestanę. – Wstał i wyszedł, pozostawiając pełny kubek kawy.
Kolejna próba rozmowy zakończyła się fiaskiem, co tylko przyniosło Alecowi nowy ciężar. „Będę chciał, przestanę” te same słowa osiem lat temu powiedział jego kolega, wpadając w narkotykowy nałóg. Chłopak zaczął brać, mając szesnaście lat, bo to dla szpanu, bo inni biorą i chciał należeć do grupy, bo inaczej zostanie odrzucony, czego panicznie nie chciał. Zaczęło się od niby tak niewinnej marihuany. Potem doszła amfetamina oraz inne używki, które przestały być wystarczające i nawet nie się obejrzał, kiedy w grę weszły heroina, kokaina. Krok za krokiem kolega wpadał w sieć, którą sam sobie stworzył, by w efekcie nie dożyć siedemnastego roku życia, po tym, jak dał sobie w żyłę zbyt dużą dawkę, bo mniejsze już nie sprawiały, że odlatywał do świata pełnego kolorów. David chciał przestać brać, ale już nie mógł, wmawiając sobie, że nie jest uzależniony i zawsze może to rzucić. Powtarzał jak mantrę, że weźmie jeszcze tylko ostatni raz. I tak było, bo zdarzył się ten ostatni raz, kończąc życie nastolatka.
Wzdrygnął się na to wspomnienie. Wtedy próbował pomóc Davidowi, walczył o niego, ale nie mógł zdziałać cudów. Tak samo i w tym przypadku. Może nie chodziło o narkotyki, ale hazard, alkohol były w równym stopniu zabójcze dla uzależnionej osoby, niszcząc powoli ją i rodzinę. Ciekawe, kiedy tata zacznie wyprzedawać rzeczy z domu, tak samo jak robił do David, byle tylko mieć na kolejną dawkę.
Tej nocy, leżąc w łóżku, nie mógł zasnąć, rozmyślając o ojcu, swoim niechcianym ślubie, życiu, które zmieniło swój bieg na tor, którego nigdy nie brał pod uwagę. Jutro wróci z pracy przed szesnastą, weźmie prysznic, skłamie rodzicom, że jedzie do Darlin i przenocuje u niej – przyjaciółka z trudem zgodziła się na to kłamstwo – potem pojedzie wziąć ślub, a o tej porze Latimer i on… a może już będzie po wszystkim. Z trudem przełknął rosnącą gulę w gardle. Znów ten sam strach pomieszany z niesamowitą ekscytacją i, wątpliwościami zamieszkały w jego sercu. Nie było nadziei, że zdarzy się cud. Jutro zmieni całe jego życie.

30 komentarzy:

 1. buuu, liczyłam że chociaż ślub się odbędzie w tym rozdziale, a tak wredoto każesz nam czekać, jeju jak ja się nie mogę doczekać jak się historia rozwinie, jestem zafascynowana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak pisałam poniżej, trzeba czekać na ślub. Nie ma tak łatwo. :)

   Usuń
 2. Ciekawie, ale trochę mało :'(
  Czekam na następny, weny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawdę ale to naprawdę żałuję, że nie wydałas tego opowiadania jako e-book...kocham takie wątki a przebrnięcie przez te tygodniowe przerwy jest tak męcząca.

  Rozdział spokojny, mało akcji ale wiem, że jest to niezbędnę żeby rozkręcic akcję choc wewnętrznie boli bo przerwa. Bardzo się cieszę, że ślub juz w 3 rozdziale bo akcja bedzie się skupiać na relacjach między nimi czego bardzo chcę.

  Tak sobie teraz myślę, że dobrze się stało z tym ze trafiłam stosunkowo późno na twojego bloga bo miałm kilka opowiadań do przeczytania w całości w tym spontaniczną decyzje którą podbiłaś moje serce. No nic mi nie pozostaje do dodania jak życzenia powodzenia i blagania byc kiedys jeszcze wydała takiego e-booka :)

  Pozdrawiam
  ~

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda, ze ten sam watek, i wiadomo, ze zakonczy sie wielka miloscia, no ale nie marudzmy. Ja moze o czym innym powiem, mianowicie o dialogach.
  Wydaje mi sie, ze one sa takie jakby... gangster rozmawial z gangsterem.
  ,, - Witaj Adamie Muszko. Czy podac Ci Twoj garnitur?
  - Tak, Robercie, podaj mi moj garnitur.
  - A czy Twoj kolega Jan Kowalski przyjdzie?"
  One sa sztuczne. Malo w nich naturalnosci, sa takie naciagane jak w tych serialach w tvn Ukryta Prawda, Szpital.
  Do tego tez emocje, ktorw wedlug mnie sa prawie niewidoczne.
  Mysle, ze na tyle. Reszta jest okej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może i sztuczne, ale można ich uznać też za takich gangsterów. Coś knują i nie jest to nic dobrego.

   Usuń
 5. I like it ^^
  To już minęły 2 lata odkąd czytam te bloga o.o

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, ale myslałam, że załapię się na ślub i nie ukrywam na kawałek nocy poślubnej, ale cóż to zaostrza tylko apetyt. ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma tak łatwo i szybko. Trzeba poczekać. :)

   Usuń
 7. Super, bardzo mi się podobało. Ale denerwuje mnie pewna rzecz, mianowicie- dlaczego robisz z Morgana takiego zimnego skurwiela? Myślałam, że jak to często bywa przejrzy na oczy i będzie wielka miłość(bo to uwielbiam) ale im więcej myślę... chyba ten ciul nie zmieni się tak szybko. Fajnie, że jest ten sam wątek co w P. i S. D. oraz I. Ale gołym okiem widać, że charaktery bohaterów się różnią i sytuacje także. No nic czekać tylko na next'a. Mam nadzieję, że Alec jednak powie swojemu ...mężusiowi, że nigdy z nikim nie był w intymny sposób i ten potraktuje go delikatnie. Bo on też ma przecież jakieś uczucia!
  Życzę Weny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Morgan to skurwiel, bo taki jest. Mnie osobiście ta postać się podoba. Bardzo dobrze, że widać, iż charaktery postaci tekstów o tej samej tematyce się różnią. Nie może być każdy taki sam. Morgan jest jaki jest, a czy się zmieni? Może tak, może nie. Na razie steruje nim chęć zemsty, a serce pokrywa lód.

   Usuń
  2. Zauważyłam, że on chce się zemścić na Alecu albo na jego ojcu, ale nie mam pojęcia dlaczego. Myślałam, że jego ojciec zrobił coś złego, coś co jest związane z Morganem. A jeśli chodzi o charakter skurwiela, to też takich lubię, tylko trochę szkoda, że nie rozumie, iż takim zachowaniem rani Frosta. Morgan- przystojny, nikczemny i nieustępliwy hehe.

   Usuń
 8. Od dłuższego czasu zabierałam się za powrót do czytania yaoi, ale coś średnio mi to wychodziło... Ale to opowiadanie od razu mnie wciągnęło. To coś więcej niż opowiadanie, to po prostu coś fantastycznego. Piszesz super... Kocham wszystkie Twoje dzieła, które przeczytałam. Nie wiem jeszcze jak z tymi o zmiennokształtnych, ale na pewno są równie wciągające. Tylko muszę się za nie zabrać. Trochę chaotycznie to wyszło, ale po zbieraniu borówek nie myślę :) To na koniec jeszcze raz - REWELACJA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak myślałam, gdzie zniknęłaś. Fundowanie sobie odpoczynku od yaoi jest dobre, bo czasami zdarzy się przesyt. :)

   Usuń
 9. Normalnie ale ten Latimer jest okrutny.
  Ma swój plan i nic go od tego nie odwiedzie... w ogóle nie przejmuje się uczuciami Aleca i czuje że zanim dojdzie do czegoś dobrego będzie sporo cierpienia. Ale ja osobiście ubóstwiam takie postacie. Najpierw złe i okrutne a potem hmmm zmieni sie na lepsze. Wspaniale oddana postać Morgana według mnie. Jestem ciekawa osobiście jak zachowa się podczas ich wspólnej nocy. Ma sławę dobrego kochanka tylko czy będzie dbał o własną przyjemność czy zadba również o Aleca? W końcu to młody i niedoświadczony wątek. Ma prawo obawiać się tego co nastąpi. Jestem ciekawa kolejnego rozdziału. Dzięki tobie powrót do pracy nie będzie taki trudny. pozdrawiam mocno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko się okaże jaki będzie Morgan w noc poślubną. :)

   Usuń
 10. Podoba mi się charakter Morgana. Uwielbiam jak na początku bohater jest taki chłodny lub zły i z biegiem czasu się zmienia, nawet jeśli tylko odrobinkę (bo wierzę że Alec coś w nim zmieni ;3).
  Jeśli chodzi o ojca Aleca, to chłopak ma problem. Nie może go zmusić, bo kiedy on poczuje się osaczony to nawet może stać się agresywny i zrobić coś czego może żałować. Ale myślę, że uda się jeszcze wszystko naprostować, tylko nie od razu. Żeby było dobrze, najpierw musi się coś pokomplikować. tak jest ciekawiej.
  Cóż, powie szczerze, że nie wiem jak ja wytrzymam ten tydzień. Kiedy myślę, że ostatnie opowiadanie było najlepszym jakie czytałam, wtedy dodajesz kolejne które zwala z nóg. I tak jest za każdym razem. Oczywiście to ogromny plus, bo ci którzy wejdą w świat twoich opowiadań to już nie będą w stanie z niego wyjść ;]
  Na razie to tyle z mojej strony bo zasypiam xD Weny Luano ;*

  OdpowiedzUsuń
 11. Usunął się mój komentarz, nie wiem jakim cudem ale się stało ;c

  Świetny rozdział, wszystko się rozwija choć serce boli bo oczekuję więcej kontaktu między nimi to wiem, że muszę poczekać żeby akcja się rozkręciła...mam nadzieję ze będą mieszkać ze sobą ;D i wtedy to będzie już uczta dla mego serca.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od razu mogę powiedzieć, że na pewno razem zamieszkają. Morgan by nie dopuścił, by było inaczej. :)

   Usuń
 12. Mam pytanie, wszyscy cały czas piszą o "podobnej tematyce" to znaczy, że już napisałaś coś podobnego? Jeśli faktycznie mogę prosić o link lub tytuł? :D
  Mir

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobna tematyka, czyli przymusowy związek. Z opowiadań na tym blogu to fantasy Połączeni i romans Spontaniczna decyzja, a także opowiadanie z innego mojego bloga Ibara http://niemozliwa-milosc-yaoi.blogspot.com/p/ibara.html :)

   Usuń
 13. Kiedy przeczytałam pierwsze zdanie "– Alec, co sądzisz o tej sukience?", byłam przekonana, że mowa o sukni ślubnej dla niego i omal nie spadłam z krzesła ze śmiechu. Brakowało mi jakiegoś kontaktu między Aleciem i Latimerem, chociażby wkurzającej rozmowy telefonicznej, no ale w końcu to dopiero początek, będę czekać cierpliwie na dalszy rozwój wydarzeń! Oh, i masz we mnie nową fankę c:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahahaha. Ja padam ze śmiechy wyobrażając sobie Aleca w sukni ślubnej, a on jest naburmuszony. W życiu nie ubrałby sukienki, nie ważne jakiej. :DDDDD

   Usuń
  2. Zajrzyj na http://my-evil-you.blogspot.co.uk/, mam tam coś dla Ciebie :D

   Usuń
 14. Super rozdzial. Uwielbiam twój styl pisania i cieszę się, że posty są dodawane systematycznia.

  Gab.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten twój ebook to pewnie kolejna, nędzna historia typu zmienni czy to coś co było z tym antykwariatem. Szkoda forsy na to. Może kupiłabym, gdyby to kosztowało 2 złote, a nie prawie 9. Wolę sobie kupić chipsy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Luano mam pytania odnośnie innego opowiadania. Proszę skontaktuj sie ze mna 43187965 to moj numer gg

  OdpowiedzUsuń
 17. Witam,
  oj boję się o Aleca zwłaszcza, ze to będzie jego pierwszy raz... Morgan w ogóle nie myśli o jego uczuciach, chce się po prostu zabawić, ciekawe co jeszcze wie o jego ojcu.....
  Dużo weny życzę Tobie...
  8ozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz. :)